Jaka powinna być odzież robocza?

Jaka powinna być odzież robocza?

Wizerunek pracowników firmy ma niezwykle ważny wpływ na budowę pozycji marki oraz postrzeganie jej przez potencjalnych klientów. W niektórych zawodach potrzebny jest nienaganny strój, który podkreśli profesjonalizm pracowników oraz wzbudzi zaufanie kontrahentów. Ujednolicony ubiór pozwala podkreślić przynależność do danej firmy, ale także wpływa na aspekt wizerunkowy. Należy pamiętać, że odzież robocza równie dobrze może być wykorzystana w biurze, jak i w magazynie, o ile dobrze skompletujemy ubrania.

Odzież robocza do biura

Biurowy dress code wymaga schludnego stroju, często wizytowego, aby podkreślić profesjonalny charakter firmy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pracownicy posiadali ubrania robocze, które ujednolicą strój. Mogą to być podkoszulki z logo marki lub wizytowe koszule o tradycyjnym kroju. Odzież robocza damska i męska nie musi być wykorzystywana tylko do ochrony pracownika przed zabrudzeniem, z powodzeniem sprawdzi się również w zawodach wymagających eleganckiego, profesjonalnego wizerunku, ze względu na szeroki wybór fasonów.

Odzież robocza do pracy fizycznej

Pracownicy hal magazynowych, sklepów i linii produkcyjnych powinni być ubrani w sposób, który nie będzie ograniczał ich ruchów. Odzież do pracy powinna być więc wykonana z naturalnych materiałów i zapewniać wyjątkowy komfort podczas noszenia. Ze względu na panowanie chłodniejszych temperatur, trzeba także zadbać o ciepłą odzież roboczą, taką jak bluza czy polar. Ujednolicony strój opatrzony logo firmy ułatwi także klientom kontakt z pracownikami obsługi oraz usprawni komunikację, szczególnie w dużych zakładach pracy. Odzież robocza musi być dostosowana do warunków, dlatego nie zawsze wystarczy tylko T-shirt firmowy, czasami do skompletowania całego stroju warto zdecydować się także na wygodne spodnie robocze, które będą jednocześnie stanowiły dodatkową ochronę przed zimnem.

Na co zwracać uwagę wybierając ubrania robocze

Odzież robocza powinna być przede wszystkim dopasowana do warunków pracy. Inaczej będzie wyglądał strój biurowy, a inaczej pracownika hali magazynowej. Przy niskich temperaturach niezbędna jest ciepła odzież robocza, jednak taka, która nie będzie ograniczała ruchów, a zapewni odpowiednią ochronę termiczną. W biurze sprawdzą się zwykłe koszulki pod żakiet lub koszule z kołnierzykiem z wyszytym logo firmowym. Markowa odzież robocza nie musi kojarzyć się już tylko z nieschludnym strojem i poplamionymi ogrodniczkami. Obecnie właściciele firm dbając o wizerunek marki oraz komfort pracowników, często decydują się na wysoką jakość ubrań, wykonanych z zachowaniem aktualnych trendów mody. Na rynku można znaleźć nie tylko tradycyjne T-shirty i spodnie robocze – producenci oferują wiele fasonów bluz, krótkich spodenek, wizytowych koszul i dodatków podkreślających przynależność do konkretnej firmy. Ubrania robocze swoim wyglądem nie różnią się więc od tych dostępnych w markowych sklepach, jednak mogą być dowolnie spersonalizowane poprzez wyszycie logo firmy lub dopasowanie koloru do motywu przewodniego marki.